שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

נחל קטלב

נתחיל את הבוקר במצפה הראל להפסקת בוקר והדרכה בנושא מלחמות תש”ח, נתצפת מהמצפה על “דרך בורמה”. במקום יש תבליט המדגימה את סיפורי הקרב ותצורת הנוף.

מסלול נחל קטלב מסלול הליכה במורד הנחל, כשלוש שעות הליכה. המסלול מתחיל ממושב בר-גיורא. בדרך נפגוש את עין גיורא, חורש ים תיכוני, מדרגות שלחיין ושרידי עצי פרי (רימונים, לימונים, ענבים ועוד) לקראת סוף המסלול נפגוש את עין קטלב ושרידים למכלי מים ששימשו את הרכבת מהתקופה העות’מאנית (1982), קו הרכבת מיפו לירושלים עצר להתרעננות במעיין, הקטר צינן את מערכות הרכבת לפני העלייה לירושלים בעזרת מי המעיין. נקודת הסיום היא בנחל שורק, בתוך הנחל נבחין “בבועות סבון” בנקודה זו נעשים טיהור מי הביוב של ירושלים. בדרך חזור (עם האוטובוס) נבחין במתקן מחזור גדול.

נושא הדרכהבטיול זה נעשיר את הידע על מלחמת תש”ח במצפה הראל ונלמד על ‘דרך בורמה’

*’דרך בורמה’ נפרצה בחודשים מאי-יוני 1948 בשטח הגבעות שהיה בתחום ישראל באזור שמדרום ללטרון. דרכה הועברו מזון וציוד צבאי לירושלים הנצורה.

בנחל קטלב נדבר על ההתיישבות העתיקה באזור, חקלאות שלחין אל מול חקלאות בעל,  טרסות חקלאיות, חורש ים תיכוני, חשיבות שימור נחלים. בנוסף נתמקד על עץ הקטלב ונבין מדוע הגזע שלו אדום (בעונה) וכמובן נשמע גם את האגדה המפורסמת על עץ הקטלב.

מומלץ לכיתותה’-ו’

מסגרת שעות: 08:30-16:30

עונה מומלצת: סתיו, אביב

חזרה לטיולים ה’-ו’

המידע האישי שלך