שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

טיולים כיתות ה'-ו'

שביל בצד מארגנת מגוון טיולים מאורגנים לבתי ספר ומוסדות. באתר ניתן לצפות ולהזמין בחבילות טיולים על פי חתכי גיל ושכבות.
נשמח לעמוד לרשותכם טיול מהנה!

לאדםNIS0.0
בטיול נחקור את השטח ונלמד מי חי פה פעם! נתחיל בתצפית היקפית להרי ירושלים ומישור החוף מיער משואה, נמשיך בזחילה לחדר הקולומבריום בתל גודד ונסיים בביקור בבית ג'וברין ותל מרשה.
באמצע המאה ה- 19 הגיע לירושלים השר משה מוניטיפיורי, שהיה עסקן יהודי מכובד. הוא ראה את מצבם הרע של היהודים בירושלים, גייס כספים וקנה חלקת אדמה מחוץ לחומות העיר העתיקה. הוא הביא למקום טחנת קמח בכדי ליצור מקור פרנסה ליהודים. בסיור נבקר בשכונות העבריות הראשונות מחוץ לחומה "ימין משה" ו"משכנות שאננים" נלמד על משה מונטיפיורי ונסיים בסיור ברובע היהודי.
לאדםNIS0.0
סיור "משואה לתקומה" מעביר לנו את המסר החזק של הרצון העז בחיים והצורך במדינת היהודים. במסגרת הסיור נבקר בשלושה אתרים: אנדרטת מגילת האש, יד ושם וגבעת התחמושת.
לאדםNIS0.0
ירושלים טומנת בתוכה היסטוריה ארוכת שנים וקדושה לשלושת הדתות המונותאיסטיות המשפיעות בעולם. בסיור נבקר בשלושה מוקדים שכל אחד משמעותי לאחת מהדתות.
לאדםNIS0.0
בסיור נבקר בשני אתרים תחנת הכוח באשקלון ומכון איילון. נלמד על המאבק בהקמת המדינה וכוחה של המדינה המתפתחת והתעשייה שבה.
לאדםNIS0.0
שילוב של טיול נעים בחיק הטבע באחד מנחליו של הגליל המערבי נחל בצת או נחל כזיב וסיור בעיר עכו המפוארת בהיסטוריה עתיקת ימים.
טיול מורשת קרב משלב בתוכו סיפורים מרתקים, חזרה לקרבות ישנים ומעניקים לילדים תחושת זיקה למורשת שלהם. אזור מישור החוף הדרומי מכיל בתוכו אתרי מורשת קרב מימי מלחמת העצמאות, אשר השאירו חותם מהמלחמה. האתרים: ניצנים הישנה, גשר עד הלום, נגבה ועוד
לאדםNIS0.0
בטיול נשלב ביקור במזכרת בתיה- הכיסופים לארץ ישראל, עלייה הראשונה, קשיים ועזרה מהברון. וביקור במכון איילון- התעוזה ונחישות במאבק על הקמת מדינת ישראל.

נחל קטלב 01 Jan 1970

לאדםNIS0.0
נחל קטלב מסלול הליכה במורד הנחל, כשלוש שעות הליכה. המסלול מתחיל ממושב בר-גיורא.נפגוש את עין קטלב ושרידים למכלי מים ששימשו את הרכבת מהתקופה העות'מאנית (1982), נקודת הסיום היא בנחל שורק, בתוך הנחל נבחין "בבועות סבון" בנקודה זו נעשים טיהור מי הביוב של ירושלים.
לאדםNIS0.0
סיורנו ביפו מתחיל בכיכר השעון , במהלך הסיור נבקר בגבעת יפו, סביל אבו נבוט, בנין הסריה והנמל וכמובן נקשיב לסיפורים מרתקים על הדמויות שהסתובבו ביפו ב5000 שנות היסטוריה החל ממלך מצרים תחומימס השלישי ועד נפוליאון ועוד סיפורים ודמויות משעשעות.
טיול בזיכרון יעקב מחזיר אותנו לתקופה מרתקת של העלייה הראשונה. עזרתו של "הברון הנדיב", סיפורי הגבורה של חברי ניל"י ורצונם החזק של היהודים ליישב את הארץ בכל מחיר. בטיול נבקר בגן הנדיב, בעיר הקסומה זיכרון יעקב ובאמת המים הקדומה בפארק אלונה. אז שימו כובע על הראש, נעלי הליכה ונצא לדרך ...
לאדםNIS0.0
סיור להכרת "הסבא והסבתא" של תל אביב: נווה צדק ונווה שלום. סיפורי בתים ומייסדים בשכונות היהודית הראשונות מחוץ לחומות יפו אשר קמו בסוף המאה התשע עשרה. נשמע על האדון רוקח, האדון שלוש ורבי זרח ברנט וכן על צ'אצ'קס (עגנון), ברנר והעלמה בארון. נתאר את הידרדרות השכונות והתחדשותן בשנים האחרונות ונראה דוגמאות לתהליך השימור שעבר על האזור.