שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

חוויה עם טעם של סוד- בר מצווה בפארק קצרין העתיקה

בין סמטאות הכפר העתיק רוחשים חיים. אנו דופקים על דלתות הבתים, מציצים מהחלונות ומתבשמים מהריחות. זוהי הזמנה לביקור חוויתי בקצרין העתיקה בסימן בר מצווה. מתלבשים בגלימה, נוגעים בראשית בסדנת בוץ בר מצווה. מדריך, בן המקום מקדם, ילווה אתכם במשעולי הכפר המבושמים, הוא יכיר לכם את הבית התלמודי המשוחזר, את בית הבד המרשים, את המעיין ואת ברי המצווה של הקהילה הקדומה. לסיום נעצור בבית הכנסת הקדום לרגע של התרגשות וסיכום  חגיגת בר מצווה נפלאה!

מפגש פתיחה : שיק עתיק

נתלבש בגלימות תלמודיות כדי לקבל שיק עתיק, נעטה מטפחת וחבל לראש ונרגיש כמו בני המקום. ניתן להוסיף נגנים לשדרוג סצנת הפתיחה. 

מפגש עם סופר סת”ם: הוד של קדושה

מפגש אחר, בו כל אות וכל תג מקבלים את מקומם המדויק. כתיבה של טקסטים קדומים בקולמוס ודיו. הצצה למלאכה מסקרנת ועלומה של תפילין וספר תורה. כל משתתף יקבל ברכה אישית.

מפגש בוץ מתברמץ:

גם בקצרין העתיקה, על אבני הבזלת הכבדות, בנו מבוץ. בניה אקולוגית וחסכנית ששימשה לבניית לולים, תנורים וגגות. במפגש זה מתוודעים לפשטות האדמה. בוץ, קש ומים הופכים לעיסה תחת ידינו. סדנא פעילה מאד המותאמת באופן מיוחד לבר המצווה המשלבת עבודה בצוות, מנהיגות וסבלנות. ספסל או תנור בוץ יקבלו טיפול במגע ישיר, ייחודי וקסום.

בר מצווה בפיתה:

נחתום עם החותם של הנחתום, עם טעם נפלא של פיתה טרייה מעשה ידינו טבולה בשמן זית משובח

מפגש סיום – עם טעם של סוד:

לסיום ניתן לערוך טקס בבית הכנסת העתיק. ( ניתן לקבל ספר תורה לטובת הטקס בתאום מראש וכן ניתן לקיים מופע כלי הקשה המותאם לאווירת בר מצווה בבית הכנסת העתיק).

חזרה לטיולי בני מצווה

המידע האישי שלך