שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

טיולים גן -ב'

שביל בצד מארגנת מגוון טיולים מאורגנים לבתי ספר ומוסדות. באתר ניתן לצפות ולהזמין בחבילות טיולים על פי חתכי גיל ושכבות.
נשמח לעמוד לרשותכם טיול מהנה!

יום סיור חוויתי בקיבוץ. חלוץ ותיק ייקח אותנו לסיור בחדר האוכל, בחדר הילדים ובמחבוא הנשק. נצפה בחזיון אור קולי ובתום הסיור... קדימה לעבודה.
לאדםNIS0.0
נאות קדומים- "סיפור גן העדן" נשב בצילו של עץ התאנה, שהוא אחד המועמדים לזיהוי 'עץ-הדעת', "נתפור" חגורות מן העלים ונבין את מהות העונש של האדם: "בזיעת אפיך תאכל לחם".
מסלול מעגלי, קליל ונוח ברכס הכורכר אשר משלב טבע ונוף לעבר הים מול בנייה חדשה וארכאולוגיה. גן לאומי אפלוניה שימש כאזור מגורים לאורך ההיסטוריה, מהתקופה הכנענית ועד עצם היום הזה (הרצליה). אחת התקופות הבולטות בגן הלאומי היא התקופה הצלבנית ששרידיה השאירו חותם על העיר. אם נפתח את הדמיון נזכה להכיר את ההיסטוריה וסיפוריו של המקום.
לאדםNIS0.0
בנחל אלכסנדר יש מסלול נחמד להליכה. תחילתו בגשר הצבים שם מצויה אחת האוכלוסיות הגדולות במזרח התיכון של הצב הרך. בסמוך לגשר הצבים מדשאה ושולחנות פיקניק להפסקת הבוקר. המסלול ממשיך לאורך גדות הנחל רובו בצל וחלק קטן חשוף לשמש. בדרך נפגוש צמחית נחלים אופיינית, עקבות בחול, גבעות כורכר ואת "חירבת סאמרה" שהוקמה בסוף המאה ה-19 ע"י משפחת סמארה אשר הייתה משפחה חשובה באזור.
לאדםNIS0.0
פארק אפק מהווה ריאה ירוקה ורגועה בגוש דן. תחילת המסלול תחת עצי האיקליפטוס שם נתחיל בהפסקת ארוחת הבוקר. נמשיך לבריכת החורף לאחר מכן נכבוש את מבצר אנטיפטרוס ולאחר מכן נלך לאורך הנחל עד לבריכת הנופרים. נעבור מתחת לגשר הרכבת ונגיע לשמורת מקורות הירקון.
מסלול קליל המתחיל בעלייה לגבעת נפוליון, תצפית נוף על אזור גוש דן ופריחה משגעת (בעונה). לאחר מכן המסלול ממשיך לתוך פארק הירקון לעבר שבע הטחנות. באזור שכנו טחנות קמח כבר בתקופה העות'מאנית‏‏. הכפר הערבי הסמוך, ג'רישה, ותל נפוליאון, שנודע כ"תל גריסה", מעידים בשמם על כך שהמקום היה מרכז אזורי של גריסת קמח.‏‏ לסיום נעצור למשחקי חברה ליד הנחל אל מול אי הציפורים.

שמורת המסרק 01 Jan 1970

לאדםNIS0.0
נתחיל את הבוקר בתצפית משער הגיא על אזור השפלה. משם נמשיך למסלול הליכה מעגלי כשעתיים בשמורת המסרק. השמורה מאופיינת בפריחה מרהיבה בעונה (ינואר-מרץ). נפגוש את והסיטונית, לוטם מרווני, לוטם שעיר, מרווה, קידה שעירה ועוד. שמה של השמורה ניתנה לה משני סיבות הראשונה הוא המחטים של עץ האורן אשר נראים מרחוק כמסרק, הסיבה השנייה היא שלפי האמונה הספר של מוחמד קבור באזור ושמה של השמורה ניתן לה בגלל שכלי העבודה של הספר היה מסרק.
לאדםNIS0.0
מסלול מעגלי קליל בשמורת חוף השרון ממערב לקיבוץ שפיים. בשמורה רכס כורכר מרשים הצופה לחוף הים, חולות, צומח ובעלי חיים מיוחדים לאזור. כמו כן במקום חי עדר צבאים ובעונה המתאימה (פברואר) ניתן לראות את אירוס הארגמן.
לאדםNIS0.0
שמורת טבע מקסימה הנמצאת באזור השרון בקרבת חוף הים אותה חוצה נחל פולג. המסלול לצד האגם לעבר רכס הכורכר עד לגשר וינגייט.
לאדםNIS0.0
טיול בשפך נחל שורק משלב נוף של מי נחל מתוקים והחיים הסובבים אותו לבין החיים במי הים הפתוח והחיים בו. בשמורה נפגוש מגוון של צמחיית נחלים לצד צמחיית חולות. את המסלול נתחיל בחורשת האיקליפטוס עם ארוחת הבוקר, נלך לאורך הנחל ונפגוש בסכר מים העוזר בהכנסת חמצן למי הנחל וניקויו, נגיע לאי הצבים שהוקם במטרה לשקם את אוכלוסיית הצבים בנחל (צבי הביצות והצב הרך). לבסוף נעלה, נתגלגל ונהנה בדיונת חול גדולה.