שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

סיור בתל אביב מוזיאון רבין + שרונה

תל אביב היא עיר מסקרנת שתמיד יש מה לראות ולעשות בה.

(לפניכם טיול לדוגמה, ניתן לשלב/ לשנות אתרים/מסלולים נוספים )

שרונה – ביקור במרכז המקברים בשרונה. בשנת 1874 נבנתה לא הרחק מהמושבה האמריקאית ביפו (שנקנתה ע”י הטמפלרים), המושבה הרביעית של הטמפלרים והיא המושבה החקלאית שרונה. מאז ועד היום עברה המושבה גלגולים רבים וכל אחד מהם הוא שלב בסיפורה של הארץ ושל המדינה – מושבה חקלאית אירופאית מצליחה בזמן השלטון העות’מאני, בסיס צבאי ומפקדה של הבריטים, המחנה הצבאי העברי הראשון, ומשכנם של משרדי הממשלה במדינת ישראל החדשה. כיום, חוזרת שרונה להיות במרכז העניינים – פנינת תרבות אירופאית אמיתית בלב ההוויה הישראלית.

“בית הבד” – בסיומו של הסיור  נצפה במייצג אור קולי באווירה טמפלרית אותנטית.  ב-1870, כשהטמפלרים הגיעו להתיישב ולעבד את הארץ, הם הקימו בה מושבות, ביניהן את שרונה אחת המשפחות, פלוגפלדר, הקימה בחצר ביתה מבנה משק בנוי מאבני כורכר מסותתות, שהפך לבית בד .בית הבד של המשפחה ייצר שמן זית איכותי ונפלא בטעמו, אותו מכרו לתושבים. בשנת 2007 שיקם צוות לשימור אתרים את מתקני בית הבד, התקין בו  מנוע מודרני, ובית הבד הטמפלרי בשרונה חזר לפעול.  נצפה במייצג אור קולי המתאר את התקופה. לאחר מכן נסע לנמל תל- אביב.

ארוחת “בראנץ'” כשרה במסעדת “קפה קפה”.

סיור רגלי בנמל תל אביב וסיפור הקמת הנמל.

מוזיאון יצחק רבין בת”א – מציג את סיפור חייו של יצחק רבין במקביל לסיפורה מדינת ישראל.הסיור עובר דרך חדרי תצוגה מוקדשים לתקופות שונות בהתפתחותה של החברה בישראל.

חזרה לטיולי גמלאים

המידע האישי שלך