שביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"לשביל בצד, טיולים ונופש, טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל
שכחת סיסמא

יום כיף במרכז

יום כיף במרכז המשלב גיבוש במוזיאון הילדים בחולון, למידה במוזיאון התפוצות, סיור באופניים חשמלאים, אוכל טוב והופעה נהדרת.

מוזיאון הילדים בחולון – סיור אחד לבחירה הביקור במסלולי המוזיאון הינו מסע חווייתי בלתי נשכח, במסגרתו יוצאים להרפתקאות דמיוניות מרתקות לבעלות ערך מוסף חינוכי. חלוקת הקבוצה בין שלושת התערוכות הבאות:

“דיאלוג עם הזמן” :

כולנו מנהלים במהלך חיינו דיאלוג עם הזמן. התערוכה מציעה חווייה מרכשת שהיא מסע מרתק אל הזיקנה ובחזרה. מסע אינטארקטיבי זה רצוף במצבים מרגשים, משעשעים ומהנים. הסיור מודרך ע”י מדריכים קשישים ומתאים לכולם, לכל מי שהיה פעם ילד, לכל מי שיהיו פעם סבא או סבתא, כל מי שיהיה אי פעם באמת כבר גדול, חייב את הביקור הזה לעצמו. משך הפעילות – שעה וארבעים דקות.

“הזמנה לשקט” :

חווייה שתשאיר אותך ללא מילים. מה קורה לתקשורת שלנו עם העולם כאשר חוש השמיעה אינו ניתן לשימוש? התערוכה פותחת בפנינו צוהר לעולם של תקשורת שונה באמצעות המומחים לתקשורת זו – החירשים. המדריכים חירשים או כבדי שמיעה, ילוו אותנו במסע פעיל וחווייתי לעולם של שקט, בו נתקשר במגוון דרכים ללא דיבור. משך הפעילות – כשעה וחצי. הפעילות מתקיימת בקבוצות קטנות של 12 איש.

“דיאלוג בחשכה” :

התנסות חד פעמית, חוויה לכל החיים. סיור בחשכה מוחלטת המודרכת ע”י מדריכים עיוורים וכבדי ראיה. חווייה ייחודית שבמרכזה שיעור חברתי חשוב – כיצד מוגבלות יכולה להפוך לכוח? התערוכה היא למעשה סיור בפארק, ברחוב סואן, שיט בסירה וישיבה בבית קפה שכולו מתנהל בחושך מוחלט. משך הפעילות – כשעה ורבע. הפעילות מתקיימת בקבוצות קטנות של 10 איש

ארוחת בוקר ב”קפה יפו”

אנו מציעים חוויה בסגנון Sharing, בה כל המנות מוגשות למרכז השולחן כיד המלך ללא הגבלה, ומאפשרות לכולם ליהנות מכל העולמות. למרכז השולחן.

מוזיאון בית התפוצות בתל אביב

בית התפוצות מציג את הסיפור הייחודי והמתמשך של העם היהודי ומתאר את תרבותו העשירה ורבת הפנים. תערוכת הקבע של המוזיאון, ממחישה את חידת קיומו של עם המפוזר על פני תבל, אשר הצליח לשמור לאורך 4,000 שנה על ייחודו, על מורשתו, אל אורח חייו ועל ערכיו.

אליהו אריק בוקובזה – מבט על זהות יהודית מפוצלת תערוכת היחיד של אליהו אריק בוקובזה, היא דיון מרתק בזהויותיו הרבות של האמן, ובמובן מסוים של כולנו, בהקשר האתני, הדתי והתרבותי. בתערוכה עבודות אמנות מקוריות שנוצרו במיוחד עבורה, המוצגות לצד פריטי יודאיקה מסורתיים מאוסף וויליאם גרוס, מוזיאון בר-דויד בקיבוץ ברעם, ואוסף בית התפוצות. בעבודותיו מנהל האמן דיאלוג אמנותי ורעיוני עם פריטים טקסיים מן העבר, תוך יצירת פנורמה מרהיבה של עבר והווה, ישן וחדש, אנכרוניסטי ועכשווי. לתערוכה שלושה חלקים: המיצב  פמיליה – שולחן סדר (ושבת) ולצדו סדרה של עצי משפחה (גנאלוגיות) מומצאים; סידרת ציורים המבטאים ציוני דרך בחיי גבר יהודי; וסדרת ציורים שנושאיהם חגים.  אוצרת התערוכה: ד”ר סמדר שפי מזל וברכה – מיתוסים ואמונות טפלות באמנות ישראלית עכשווית התרוכה פורשת את ההתייחסות העממית והחברתית למושגים כמו אמונות טפלות, מיתוסים יהודיים ואוניברסליים, ברכות, תפילות, סגולות וקמעות ואת ביטוייהם באמנות הישראלית העכשוית

ארוחת צהריים בפאנץ’ ליין – תפריט “אופרטה בטעמים וצלילים”

חווית בידור מושלמת עם המלצרים המזמרים… מתוך שלל המסעדות והמועדונים בתל אביב, מככב המועדון הותיק מזה למעלה מ-20 שנה בזכות המקצוענות, הנסיון העשיר ורפרטואר ההצלחות. פאנץ’ ליין היא מסעדת אירועים מסעירה וססגונית, עם תפריט כשר. פאנץ’ ליין מפיק חוויה מוזיקלית סוערת בשילוב תפריטים ססגוניים בטעמים וריחות ובר תוסס וצבעוני. והכל בשילוב מופע מלהיב של צוות ה”פאנץ’ ליין” בשירי שואו, שירה בציבור וריקודים מכל הסגנונות ובכל המקצבים….

הגעה ל”פול פוזישן” לסיור באופניים חשמליים ואופני עיר

את הסיור נתחיל בתדריך בטיחות קצר ולדרך…. נצא מרחוב בן יהודה 13 לטיילת החוף, משם אל מתחם התחנה – הכולל בין השאר את מבני תחנת הרכבת ההיסטורית, את בית משפחת וילנד הטמפלרית ואת בית החרושת שלה , נמשיך לרחוב נווה צדק, השכונה היהודית הוותיקה – והראשונה מחוץ לחומות יפו, נרכב בין אתרים היסטוריים בשכונה, בניינים לשימור, מסעדות, בתי קפה וגלריות. נמשיך לדווש לשוק הכרמל ונסייר ברחבי השוק . משם נמשיך דרך רחובות העיר לנקודת הסיום בחנות האופניים . המסלול מעגלי קליל וכיפי ומתאים למבוגרים וילדים גם יחד.

אורך המסלול: 5 ק”מ בין שעה וחצי לשעתיים .

ניתן לשלב עצירה להתרעננות בשוק עם אבטיח או לסיים בקפה ובקלאווה.

חזרה לימי גיבוש במרכז

המידע האישי שלך